Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Trichologické vyšetřeníAutor Trichologické vyšetření
tyna228
Máte někdo zkušenost s trichologickým vyšetřením? Uvažuji o tom, protože už nevím kudy kam, vše je v pořádku, ale vlasy stále padají. Pokud zkušenost máte, jak takové trichologické yyšetření probíhá?
Mimochodem nenavštívili jste toto vyšetření někde v Ostravě? Ráda bych nějaké doporučení, díky.
LucaB

Ahoj. Trichologické vyšetření jsem podstoupila cca před 4 roky. Probíhá to tak, že si nejmíň 5 dní před nesmíš mýt hlavu (fakt "paráda", pokud se ti vlasy mastí a máš je řídké ). Pak ti vytrhnou pramínek vlasů, dají pod mikroskop a zkoumají. U mě výsledek byl ten, že mi doktorka řekla, že je vidět,že to padá víc než má,ale stejně nepozná proč. Takže vyšetření vlastně k ničemu.
tyna228
Tak to ti vážně řekli skvělý verdikt, ach jo. Děkuji za názor, přece jen to hodlám vyzkoušet, nic jiného mi stejně nezbývá.
ivet922
No já chodím do Apexu v Brně.Tam mi paní řekne všechno.Proč padají,kdy nejvíc padaly,jestli rostou nový,a poradí co dál.Zkuste ji.Nebo má poradnu na Forum zdraví.Tam opravdu odpovídá na otázky.
Janka 1
Ahoj, je mi 21 a už asi rok mi pozoruju, že mi mnohem více padají vlasy (předtím jsem měla tak průměrné mnoství vlasů). Studuju medinu, takže stres určitě mám, ale měla jsem dřív i stresy větší a to mi vlasy tolik nepadaly, takže nevěřím tomu, že je za tím jen stres. Mám velmi nepravidelnou menstruaci (brala jsem asi rok a půl HA, ale po vysazení opět menstruace nepravidelná; ted neberu nic), ale podle gynekologa mám vše v normě; i podle endokrinoložky též, kromě štítné žlázy, ale ta byla jen hraničně nižší, a tak beru slabé dávky euthyroxu - říkala, že by to mohlo pomoci i tomu padání, ale mně se to zdá právě po tom ješt horší. Vím, že zpočátku po braní euthyroxu mohou vlasy více padat, ale já ho beruuž víc než půl roku. Mám jé hned druhý den mastné a někdy i po umytí jakoby těžké a stále vlhké, taky mě bolí u kořínků a padají většinou i s kořínky. Hrozně mi prořídly, culík mám poloviční. Nevím, co mám dále dělat, zkoušela jsem biosil, beru Donna Hair půl roku, ječmen jsem pila a nic nepomohlo. Nejvíc padají po umytí. Zatím nemám žádné lysiny nebo tak, ale chci zasáhnout předem, abych nedopadla špatně.
Prosím jaká vyšetření si mám nechat ještě udělat anebo existují nějaká odborná pracoviště? nebo se s tím dá jí jen na kožní?
děkuju za odpověď
tyna228
Pro Janka1: Věřím, že ti vlasy přidělávají vrásky na čele, stejně jsem na tom já a to mám teprve 17 a s tímto problémem se potýkám už rok a nevím co s tím.
Za ten rok jsem ozkoušela několik přípravků a nedám dopustit na Renokin, předtím mi padali vlasy kolem 250 ks při mytí, když jsem brala Renokin tak po měsíci to bylo 50 ks,ovšem po vysazení to opět naběhlo, ale myslím, že pokud s tím chceš něco dělat, tak by jsi to měla rozhodně zkusit, aspoň budeš mít na chvíli pokoj a kdoví, třeba tobě to zabere úplně, já jsem prostě případ asi, ach jo. Není to levná záležitost(asi 1500,-,u kožní 1300,-), ale jak říkám, vyzkoušela jsem nespočet vitamínů, vodiček a tak dále a jen tohle mi prozatím pomohlo. Teď už to nepoužívám, protože mám antikoncepci a tak nějak se ty vlasy ustálili na 50 ks při mytí. Samozřejmě ti tady nepíšu že ti to na sto procent pomůže, to nikdo neví, je to na tobě zda-li si ho koupíš nebo ne. Ale stále pozoruji na hlavě, že mi čím dál tím víc prořídly, a už nevím kudy kam, kožní jsou neschopní, ten celý rok dalo by se říct se léčím sama, hledám všemožně na internetu a tak, tak to hlavně nevzdávej a zkus pohledat články na internetu nebo i tady v diskuzích, třeba objevíš někoho kdo má stejný problém jako ty. Já přemýšlím momentálně o návštěvě centra zdravých vlasů..tak i tam by jsi to mohla teoreticky zkusit, a pokud to máš do Prahy daleko, tak možná vyzkoušej i to trichologické vyšetření, já na něm tedy nebyla, ale prý ti tam údajně zkoumají vytrhlý vlas a podle toho určují diagnozu a léčbu. Hodně štěstí.
Janka 1
Pro tynu:
Moc díky, přípravek asi vyzkouším, peníze obětuju. Zrovna ted jsem byla na stránce Centra zdravých vlasů a psala jsem mail, jestli nemají pobočku i v Brně; Prahu mám z ruky dost...
A jaká antikoncepce ti pomohla? Já jsem brala Pramino.
Díky a i tobě hodně zdaru. (Osobně podle toho co zatím vím ze školy si myslím, že za tím bude testosteron- mám trochu víc chlupaté ruce a břicho a přitom vlasy padají. A jednou se gynekolog můj uchechtl, že mám něco zvýšeného mírně, ale to už jsou 3 roky a to jsem ještě hormony ze školy neznala. A když jsem se ho ted ptala, co jem měla tedy zvýšené, řekl že nic. Asi vyměním doktora.)
tyna228
Název antikoncepce je Dienille, pobočku tuším v Brně nemají, ale myslím, že i v Brně se najde nějaký odborník, já bydlím u Zlína,takže Prahu mám tady z ruky, ale hold nedá se nic dělat, uvažovala jsem také o tom Brně, ale tam o trichologickém vyšetření, myslím, že to vyjde na stejno to centrum zdravých vlasů a to tricholog. vyšetření podle toho co tu lidé psali. Jinak na ten testosteron můžeš požadovat u gynekologa aby ti udělal vyšetření, on ti dá doporučení a pošle tě někam na odběry krve. Kdyby se ti ten testosteron potvrdil, tak už by ti kožní měla doporučit nějaký výrobek, který by to měl zpomalit.(Proto jestli ti mužu dát radu tak si to nechej nejprve udělat a kdyby se to potvrdilo, tak potom zkus výrobek který ti doporučí kožní, a kdyby nezabral tak teprve ten Renokin, at nevyhazuješ zbytečně peníze,ale to už jak chceš.-)) Já jsem na tom odběru byla a všechno bylo v normě, ale stejně mi příjde, že mám příznaky, co se těch vlasů týče(slabé, tenší, vypadávají,zabrala antikoncepce..) jako kdybych ten testosteron zvýšený měla(což je běžné u androgenní alopecie,podle toho co jsem vyčetla), tak pokud zajdu do toho centra těch zdravých vlasů, tak bych ti potom napsala recenzi, jestli to má nebo nemá smysl.
Janka 1
Pokud bys do toho centra zdr. vlasů jela a dala mi vědět, jaké to bylo, byla bych ti moc vděčná. Jinak v Brně jsem žádného trichologa nenašla - teda jen výše zmiňovaný Apex a pak SynCare centrum a obojí se mi zdá docela „laciné“ oproti té Praze - nabízí hned hromadu kosmetiky na svých stránkách, místo třeba hormonální léčby a tak...
Ty víš o nečem jakštakš dobrém v Brně?
tyna228
Já jsem uvažovala o tady této slečně, která má kadeřnictví : http://www.terezahlavsova.cz/trichologie.html
Všechny tricholožky si berou kolem 300-500,- co jsem aspoň vyčetla, takže pokud se ti to zdá laciné, tak to je snad jen dobře, ne? Alespoň když to nebude nic valného, nebude tě to stát nějaké velké sumy.
Janka 1
Vidím, že přemýšlíme úplně stejně - já jsem taky přesně na této stránce byla a uvažovala, že to zkusím. Jen mi spíš připadá zaměřením víc kadeřnice, ale za ty peníze to asi zkusím a dala bych vědět, jaké to bylo. Jinak dnes jsem v lékárně dr. Max viděla v akci šampon proti padání vlasů od Vichy (takové červené balení), ještě mrknu na net na recenze, jestli to je dobrý a možná ho zkusím, stejně mi dochází šampon. měj se
tyna228
Já ten šampon mám, využívala jsem asi dvě balení a v ničem mi to nepomohlo, tak jsem přešla na Hennu, přírodním šamponem nic nezkazím,doufám
Veraunka
Jsem na tom stejně, návštěva u APEX a kontrola používané kosmetiky, doporučení komerčních prostředků - vždy stejných a dřevěný hřeben, což si nemyslím, že by byl základní problém, ať si ta paní říká co chce a jak chce. Ať si místo těch pesanů , co má, koupí pudla a snaží se ho rozčesat dřevěným hřebenem. Kov je nejlepší a taki na moje vlasy a basta. Vždycky byl a nikdy jsem neměla problém a těch let, co užívám a měla jsem bujnou kštici a kovový hřeben neměl žádný vliv. Až teď jsem začla číst více článků o zdraví a myslím, že se jedná u mne o problém spojený s předmenopauzální a menopauzální hladinou hormonů. Nebudu lvice navždy že. I starej pudl opelichá. No a taky si myslím, že stres, zdravotní problémy a životospráva jsou hlavními příčinami. Jinak k doktorovi raději nelézt, ať je jakýkoliv, stejně nepomůže a nechá si to královsky zaplatit. Dejte se na kosmetiku bez parabenů atd. Luftujte, sportujte, veselte se, dopřejte si radosti a ono to třeba přejde a hlavně se kvůli tomu nestresujte. Co takhle kdyby přišla nemoc a vlasy odešly, jste smířené i s tímto?
Myskada
Ahoj, také přemýšlím nad tím, že bych si nechala udělat trichologické vyšetření, jelikož jsem začla mít docela brzy s padáním vlasů. Je mi 35 a v přední části se mi dělají opravdu velké lysiny, takže se nažím překrývat to čelenkami, ale ani to není žádná sláva. Takže když mi někdo doporučí místo, kde se tomu věnují a kde mi s tímto problémem pomůžou, budu jedině ráda. Prosím jen Praha.
MarieL
Já byla na vyšetření ve vlasovém centru Clinical hair&health .. byla sem tady na doporučení od tety, protože měla podobný problém jak já
Monan
Uvědomte si prosím, že trichologické vyšetření nic neřeší. Je to pouze zhodnocení výpadku vlasů. Neřeknou Vám, co s tím, pouze sdělí diagonozu...aga, areata apod...
Myskada
Monan: no možná by jste změnila názor, kdyby jste ho podstoupila. Na vyšetření mi řekli jak příčinu padání vlasů, tak i jak by bylo potřeba tento problém řešit, jinak by to vyšetření nemělo ani cenu, kdyby to bylo tak, jak píšete.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Trichologické vyšetření

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2017  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2017


TOPlist