Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Ztráta pigmentu na varlatech po finasteridu

Autor Ztráta pigmentu na varlatech po finasteridu
Brandon Coutu
Nemá někdo zkušenost ztráty pigmentu na genitáliích (varlatech). tzv bílá místa zvaná vitiligo po používání finasteridu.

Beru ho asi tři měsíce 0,25 mg. Poslední tři týdny beru 2x 0,25 mg denně. Asi před měsícem mě začala jemně svědit varlata a poté to přešlo. Nyní po oholení jsem obhjevil bílá místa což jsem nikdy předtím neměl. Prý to může být nějaká reakce organismu na blokování receptorů DHT.

Varlata nijak nebolí, jen jsou více v tzv. stavu pohotovosti, nebývají tak často ve svěšeném stavu, protože tělo si myslí, že je potřeba více produkovat spermie.

Našel jsem o tom působení finasteridu a o tom vitiligu menší studii.

https://www.karger.com/Article/Pdf/455972

https://www.karger.com/Article/Fulltext/455972


Díky za Vaše případné zkušenosti
Brandon Coutu
Ale taky to může být jen nějaká kvasinková infekce. Jen ten fin mě napadl jako první
asdfg
Ahoj,

to že bereš fin 2x denne je super, keďže má krátky half-life, možno kľudne aj 3x krát denne, eliminuješ fluktuáciu hormónov.

Ale s týmto som sa nestretol, popravde
prd
Co by za to býval dal Majkl Džeksn.
Lebkoun
Brandon Coutu
Nemá někdo zkušenost ztráty pigmentu na genitáliích (varlatech). tzv bílá místa zvaná vitiligo po používání finasteridu


Vitiligo kdekoliv na těle je docela běžným vedlejším účinkem finasteridu. Na varlatech se po finasteridu objevuje nejčastěji, ale v horších případech to může vzniknout i na obličeji. Dost kluků to popisuje v zahraničních diskuzních fórech.
Brandon Coutu
Lebkoun
No jsou to nějaká generika, nevím zda by byl rozdíl kdybych bral origo propecii. Ale těch 2x0,5 mg jsem bral opravdu chvíli a udělá to takové flíčky na spodku varlat. Snížil jsem zpět na 0,25 mg denně a budu pozorovat co to dělá. Nedokážu si představit kdybych měl brát 1 mg a více.


No jsou to nějaká generika, nevím zda by byl rozdíl kdybych bral origo propecii. Ale těch 2x0,25 mg jsem bral opravdu chvíli a udělá to takové flíčky na spodku varlat. Snížil jsem zpět na 0,25 mg denně a budu pozorovat co to dělá. Nedokážu si představit kdybych měl brát 1 mg a více.

Nevíš proč to vitiligo fin způsobuje a jestli v tom případě lepší úplně vysadit nebo jestli se to může dále rozšiřovat?
David1985

Brandon Coutu
Nevíš proč to vitiligo fin způsobuje a jestli v tom případě lepší úplně vysadit nebo jestli se to může dále rozšiřovat?


Prosimtě vysaď to radši. Jakýkoliv vedlejší účinek se fin. doporučuje vysadit.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Ztráta pigmentu na varlatech po finasteridu

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání easy forum software miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020