Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Jak dlouho trvá než budu plešatý ?

Autor Jak dlouho trvá než budu plešatý ?
Nastavajiciplesoun
Zdravím můj příbeh s aga začal asi v 18 letech kdy mě na to upozornil kámoš takže když ty kouty byli viditelné mohlo to začít v 16-17 jediné co jsem mohl v té době proti tomu dělat byl koupit si kofeinový šampon alpecin v tý době byla TV plná reklam na tento produkt a beru ho dodnes. Táhne mi na 26 kouty se zastavili a trochu řídnu , ale to je viditelné fakt jen na určitém světle. Táta byl plešaty hodně brzy jeho otec taky a z mámi strany maj vlasy všichni v topu i v 70 ti. Takže nevím jestli se to nějak smíchalo dohromady a budu mít ještě pár let navíc nebo jestli z ničeho nic nastartuje aga a do roka budu plešatý opravdu nevím moc se v tom nevyznám . Měl jsem problémy s akné okolo puberty a řešilo se to hormonálně lékama možná to taky udělalo svoje. Budu rád když řeknete třeba váš průběh abych věděl jak to funguje děkuji.
peterb85
Máš 26. Ak by si mal byť plešatý už by si bol..minimálne do 40 budeš mať fajn vlasy (ak pridas okolo tridsiatky aj fín na spomalenie).
vlasyvhaji
Ja zacal ridnout na sracku cca 29 let... je to o hormonech, zadny vek neni bezpecny. Nekomu to ridne pomalu, nekomu to sleze hned treba behem roku. Pokud budes nabusene hovado je to vetsi pravdepodobnost atd..
vlasyvhaji
Koukni treba na trenera pep guardiolu ten kolem tricitky zacal hrozne rychle plesatet. Nejhur jsou na tom difuzori, pokud ustupuje celo neni to takova hruza, tam to trva dyl...
Danster
Jestli jsi začal ztrácet vlasy už okolo 16ti a teď +- po 10ti letech jak píšeš, že je to vidět jen na určitém světle je docela v pohodě. Samozřejmě neznám tvůj stav před a teď, ale být to opravdu silná AGA, tak bys byl teď třeba nw 4-5. To kolik vlasů budeš mít do budoucna, jde ovlivnit hlavně životním stylem... Vyvážená strava, pohyb, minimum stresu, masáž hlavy a dalších x milion věcí od blokace DHT počínaje, přes potlačení inz. rezistence až po alkalizaci organismu konče.
Nastavajiciplesoun
Jediný čím bojuju je ten šampon a mam docela v oblibě zelený čaj .. Jinak životní styl jsem začal řešit až poslední roky a psychika u mě je taky docela dno. Ale zase můj otec hodně pil,kouřil tam o nějakém životním stylu nemůže být řeč , takže možná proto on byl plešatý hodně brzy. Zkusím si někam zajít kde mi zjistí hodnotu dht abych věděl.
SNR47
Nastavajiciplesoun
Takže nevím jestli se to nějak smíchalo dohromady a budu mít ještě pár let navíc nebo jestli z ničeho nic nastartuje aga a do roka budu plešatý opravdu nevím moc se v tom nevyznám

Na to asi neexistuje odpověď. Můžeš se podívat na své předky, ale i kdyby jsi nic nebral na omezení vypadávání (stejně jako tvůj otec třeba), tak se výpadek může dostavit v jiném věku. Osobně můj otec (57let) nikdy netrpěl výpadkem vlasů, stejně tak jeho otec. Z druhé strany od mamky, která má 2 bratry, tak jsou oba plešatí a když jsem tak vyzvídal, tak údajně v mém věku měli ještě dlouhé vlasy a neměli problém s řídnutím hlavy. Mně se kouty začaly dělat asi od 16 a ve 22 cca začalo řídnout temeno (nebylo tam ještě CDčko, ale kůže už prosvítala). Já zvolil asi před půl rokem SMP a jsem spokojen. Na základě svého zkoumání, kam se má pleš kdy posune jsem stejně dopadl jinak, než jsem předpokládal. Samozřejmě pokud nasadíš chemii, tak výpadek zpomalíš a můžeš své vlasy ještě na několik let zachránit. Tím chci říct, že asi neexistuje odpověď na otázku, kdy se aga objeví, nebo začne nabírat na obrátkách.
Danster
SNR47

Jemu je ale 25 let. Pokud nasadí chemii, tak co bude dělat až mu bude 35? Neznám nikoho, kdo by vydržel na finu, minoxu atp. déle jak 10 let a pokud ano, tak opravdu s nepříjemnými vedlejšími účinky. Já bych nezatracoval tu nejtěžší cestu a to tu, že z dlouhodobého hlediska je nejlepší "naturální" cesta... nicméně člověk tomu musí věnovat 24/7. Dá to práci jíst opravdu zdravou a vyváženou stravu s minimem dnešních negativ jako je kvanta cukru, éčka, sladidla atp. A k tomu samozřejmě alkalizovat, potlačovat inflamaci, sporotvat, blokovat DHT, dostatečně spát, zvyšovat inz. citlivost, snižovat kalcifikaci atd. Však to tu už psali viz. k.o.k.o.t.a.r nebo Mickey. Pokud by se to i po roce hodně horšilo (což pochybuji), tak buď chemie nebo nastřelení.
Kontra12
Ja znam hodne lidi na finu co na nem jedou 5 let a více. Je plne forum na hairloss. Napriklad herec ashotn Kutcher bral (dutasterid) 10 let.

Viz zde: Mr. Kutcher says that he took “the Avodart” from the age of 25-35 and stopped five years ago. He is currently 40 years old. So he took the drug from around early 2003 till early 2013.
SNR47
Danster
Jemu je ale 25 let. Pokud nasadí chemii, tak co bude dělat až mu bude 35? Neznám nikoho, kdo by vydržel na finu, minoxu atp. déle jak 10 let a pokud ano, tak opravdu s nepříjemnými vedlejšími účinky. Já bych nezatracoval tu nejtěžší cestu a to tu, že z dlouhodobého hlediska je nejlepší "naturální" cesta... nicméně člověk tomu musí věnovat 24/7. Dá to práci jíst opravdu zdravou a vyváženou stravu s minimem dnešních negativ jako je kvanta cukru, éčka, sladidla atp. A k tomu samozřejmě alkalizovat, potlačovat inflamaci, sporotvat, blokovat DHT, dostatečně spát, zvyšovat inz. citlivost, snižovat kalcifikaci atd. Však to tu už psali viz. k.o.k.o.t.a.r nebo Mickey. Pokud by se to i po roce hodně horšilo (což pochybuji), tak buď chemie nebo nastřelení.

Názor ti samozřejmě neberu a ani nejsem odborník na hair loss. Otázka je jak k tomu člověk přistupuje. Ono když chceš na to jít naturálně a řekněmě dělat vše pro to aby jsi neztrácel vlasy (scalp excercise,strava,spánek,sport apod.), tak mně by se osobně asi nevyplatilo investovat tolik času a dělat tolik denních rutin jen abych vlasy udržel za každou cenu. S chemií zkušenosti nemám, a je možné že to co říkáš, že na finu nejde být věčně. Na druhou stranu je to i o přístupu jak jsem napsal. Věřím, že je tu plno lidí, kterým jde o to mít vlasy hlavně v mladším věku. Samozřejmě by jsme je všichni chtěli asi na furt, ale je snažší se s pleškou smířit v 30+, než tyto problémy řešit už od 18. Pokud by nasadil fin a neměl výrazné side effects, tak by alespoň do 33 let třeba byl v pohodě a až by se s tím smířil/necítil se dobře kvůli vedlejším efektům, tak by s tím skončil a přijal svůj osud. Ale jak říkám, já sem jsem šel cestou SMP a žádnou chemii ani žádné přírodní cesty ani nezkoušel. Měl jsem strach, že bych byl stejně zbytečně zklamaný, že přírodní cesta nefunguje a chemii jsem radši z důvodů vedlejších efektů taky nezkoušel. Já jako někdo kdo se zdravě stravuje a zajde si občas do posilovny, tak by pro mě asi byl problém si hlídat úplně všechno (např. kreatin má údajně špatný vliv na vlasy) a to by se mi prostě nechtělo vše podstupovat a omezovat se stále.
HMX
To ti nikdo neřekne.

U nás otcova strana nedotknutelně vlasatá.

Děda z matčiny strany taky super vlasy a skoro ani nešedivěl, ALE babiččin brácha byl již ve dvaceti naprosto lysý. A babiččina sestra měla dva syny. Z nich jeden dobré vlasy, jeden strašně brzy komplet lysý.

Takže od babičky z matčiny strany ke mně proudil gen rané plešatosti, ze všech ostatních stran super vlasy.

Ve třinácti se mi na pravé straně začala dělat lysina. Hned jsem si toho všiml a znepokojilo mě to, protože na levé straně furt cajk, jenže byla tak malá a vlasy tak husté, že i já jsem na to za týden zapomněl, protože to prostě prakticky nešlo vidět.

Kouty postupovaly neskutečně pomalu a tam, kde jsem měl vlasy, jsem je měl tak husté, že mi to plešatění nezpůsobovalo žádné z těch klasických problémů. Až v osmnácti jsem na vlasech pociťoval určité kvalitativní změny. Ztratily lesk, byly divné. Nicméně do dvaadvaceti let cajk. Kouty se jakoby zastavily.

Ve dvaadvaceti mi ale postupně a pomalu začala řídnout ofina. Tehdy jsem poprvé omrknul tohle fórum. Řešilo se na něm to samé co dnes. Fin, Min, šampony, transky, ještě teda ne tetování. A folixil, což byl komplex vitaminů, minerálů, SR a pivovarských kvasnic, o kterém se tady vehementně diskutovalo, jestli funguje, ne, jestli vůbec může, nemůže.

Fin jsem nechtěl ani náhodou, Min taky ne, Folixil jsem zkusil. Tělo reagovalo perfektně. Vlasům se vrátil lesk, hustota šla nahoru, i když kouty nezarostly. Nakonec jsem ho vysadil, už ani nevím proč -- a jojo efekt byl monstrózní. Každopádně tehdy nějak jsem si řekl, že to jde tak pomalu, že tímhle tempem budu mít vlasy ještě v padesáti.

Do pětadvaceti, i když jsem šel na jedničku, mi stačilo okolo koutů nechat nepatrně delší vlasy a nešlo nic vidět. Podotýkám, že v té době jsem plešatěl už dvanáct let.

Dvacet šest, kouty se zase daly do pohybu a v kombinaci s pomalu řídnoucím temenem, ofinou a vším už to trochu vidět šlo a už mě vlasy nebavily. Každopádně jsem to nechával krátké a furt tak nějak OK.

Třicet, ofina fakt otravná, ale ještě cajk. Třicet jedna -- a dost. Prostě během roku až dvou jsem přišel o prakticky celé temeno, s výjimkou několika naprosto nedotknutých vlasů.

Takže takhle to probíhá, když se v tobě smísí perfektní vlasové geny a naopak bídák, co má na svědomí agresivní a brzký nástup AGA. Může to jít fakt pomalu půlku života a pak najednou uíííí!

Nedá se usuzovat vůbec nic.
martin999
Ja som zaregistroval stratu vlasov v 19. Do cca 30ky to nebolo take strasne. Potom sa vypadavanie extremne zrychlilo. Zdedil som to po dedovi z matkinej strany. Je trochu frustrujuce a smutne ked moj otec v 65 rokoch ma viac vlasov ako ja
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Jak dlouho trvá než budu plešatý ?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání forum script miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021