Mickey - můj nynější režim - Diskuze Více vlasů.cz (15)

Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Mickey - můj nynější režim

Autor Mickey - můj nynější režim
luky521
aneken
ale diky aspoň az odpověď, cenim si toho. řešim to proto, že chci zase tak po půl roce upravit svůj režim, co nejvice snižit příjem kapsli (mj. i kvůli horšímu kurzu dolaru než v létě), ponechat jen to nejúčinnější, ale důležite je i to dobře poskládat během dne.
aneken
luky521
Jojo, ten kurz mi v tom taky dělá paseku. To si právě slibuju od těch topikálních řešení, že jestli se projeví nějaké účinky, mohl bych pilule omezit na minimum. A doufejme, že se dolar se vrátí na místo, kam historicky patří .
mickey
Taky se docela divim, jakým směrem se ubírá IH. Já jedu tak nějak zvýšený dávky curcuminu a capsaicinu sám od sebe a teď koukám, že se na to zaměřil i IH. Ovšem v mém případě proto, že miluju kari na všechny způsoby a extra pálivý chilli v jídle, nemusim nic kupovat. Popravdě řečeno,kupovat si doplňky s curcuminem nebo capsaicinem mi přijde zbytečný, když člověk může tyhle látky mít skoro zadara. Stačí si sám vypěstovat takový ty malý chilli papričky(ty nejpálivější) a mít je v květináči za oknem. Správný jídlo má pálit dvakrát jednou nahoře a pak dole. Pro ty co jim to nestačí bych pak doporučil ještě lihový výluh z drcených chilli, přikládáný topikálně.
mickey
Jinak chlapy s kurzem si nelamte hlavu, myslim, že se brzo rozjede competitive devaluation, takže jak to bude za pár měsíců nikdo neví. Třeba bude dolar za 10 ale to tam zase asi zdraží zboží. Nebo pude všechno do***** a zbyde nám opravdu jen čistě přírodní boj.
mickey
Prosím všechny chytráky a chytračky kteří nemají ani páru o tom co je to WD ,AED, IH režim apod. a prezentují zde svá moudra o škodlivosti apod. "Nejdříve čtěte studujte a zkoumejte a poté věcně argumentujte" nebo prosím laskavě zanechte své výkřiky pramenící ze strachu z neznáma !!!

P.S.
Tento thread jsem založil pro hloubající a přemýšlivé, kteří hledají co nejkomplexnější řešení ve všech aspektech a jsou schopni nad svým režimem diskutovat ke vzájemnému užitku a výměně informací. Dík
Acid
mickey

A jak pokračuješ, s jakýma výsledkama? Co momentálně bereš, nějaký modifikace v režimu?
mickey
Acid
Z doplňků jen macu, když cvičím tak ZMA a neetle, občas když nedávám macu tak DIM.
Když mám míň ovoce a čerstvýho, tak si vemu nějakej ten antioxidant a vitamin, jinak ne. WD stále, ale o víkendu mám většinou volno. Někdy sem jen na tucích, nebo zase sacharidech, někdy bez bílkovin někdy s. Střídám to jak mám chuť a podle toho jak cvičim. Jedu ještě scalp excercise. Vlasy drží, progres bych řek je teď menší (poslední tři měsíce sem trošku odfláknul).
Sám na sobě mám za ty roky odpozorováno a stále se v tom utvrzuji po přílišném uvolnění stravovacích návyků, že nejhorší na vlasy a pleť jsou cukry,chlast-Pivo a tvrdej, rafinovaný sajrajty a blbý tuky, stres a nedostatek čerstvýho ovoce a zeleniny, celodenní přežírání a málo pohybu. Prostě životní styl, kterej je strašně daleko od přirozenosti.
luky521
mickey
to jsi dobrej žes tak omezil doplňky, taky to takhle nějak chci omezit.. s tím capsaicinem mám dobrou zkušenost, poslední dobou rozmíchávám 1-2 g kayenského pepře ve vodě a najednou vypiju, je to dost dobré proti stresu.. Jinak jsem se teďka inspiroval regimenem co napsal Prague (alias kokotar) na konkurenčním fóru... hlavně si pochvaluje petržel, tu jsem teďka přidal..
mackal
Nejdůležitější je pevná vůle. Prostě vytrvat, na svém zdraví pracovat systematicky a trvale.
Jinak capsaicin je mj. obsažen v krému Priessnitz Hřejivé mazání, dá se vmasírovávat do koutů.
Co se týká warrior diety. Jede někdo z vás systém jeden den v týdnu bez jídla - pouze na nápojích? Pokud ano, jaké máte zkušenosti?
Zero2zero
Ako tak citam medz. forum, tak kokotar ma zas nove riesenie, vyzera to zaujimavo, chcem ho poprosit, aby sa s nim podelil aj tu, dakujem
Zero2zero
Jedná sa o metabolizmus vapnika - ak som to dobre pochopil, tak AGA je lokálnou formou sklerodermie - myslim, ze je to revolucne tvrdenie - a malo by sa tu o tom aspon trochu diskutovat
mickey
Jo vypadá to celkem zajímavě, kokotar se pokusil o docela logickou syntézu všech předchozích teorií. Uvidíme co z toho bude, zdá se, že tahle teorie by pokud se potvrdí mohla být průlomová.
Franta
Nemate nekdo odkaz na tu novou kokotarovu teorii? Nebo jeste radsi to tu tak nejak strucne shrnout do cestiny...
aneken
Franta
Aneken
Nemuze tu nekdo tu nejnovejsi kokotarovu teorii volne prelozit? Podle mych zakladu anglictiny je problem s metabolismem vapniku...je potreba ten metabolismus zvysit a dosahnout tak hypocalcium nebo jak se to rekne? A zaroven clovek musi toho vapniku prijimat vice, aby ho mohl metabolizovat a cim?
Tommya

Zdravím vás,
mohu se zeptat kde najdi podrobněji rozepsané režimy?
Sorry jestli to je dementí otázka
Díky
aneken
Franta
Musím se přiznat, že to je na mě poněkud komplikované k pochopení, natož k přeložení. Tu a tam se zde kokotar objeví, tak to třeba na vyžádání rád rozvede sám.
kokotar
Vicemene ve zkratce:

mnoho pricin (acidoza, thyroid, ledviny, metabolismus mineralu, hormonalni disbalance, prolaktin, tezke kovy, kandida) startuji velmi komplexni proces, ktery vede k ukladani vapniku do tkane - to neni nic noveho, zvetsena prostata, rak prsu, srdce - tam je to overene, stejne je to tak s kuzi - viz studie na ih foru

zavapneni epidermu vede k snizene a nasledne zvysene produkci kolagenu, ktera startuje inflamaci a imunoresponsivni reakci a zmensovani a vypadek folikulu

cili DHT je faktorem majici vliv na metabolismus vapniku v tkani, stejne tak jako estrogen majici pozitivni vliv (viz osteoporoza u zen), co zpusobuje vypadek je vsak calcifikace scalpu, jeho tvrdnuti, ztrata elasticity, slabnuti kuze

kuze na plesatych mistech je tvrdsi, slabsi
navic je znamo, ze botulin, hyaluronic acid (zlepsuji elasticitu), retin (odvapnuje), minoxidil (otevira potassiove kanaly, cimz snizuje extracellularni calcium a zvysuje prutok krve), creatin (ATP pumpa zvusuje extra-intracellularni vymenu calcia) funguji na vlasy

laser a masaze funguji na stejnem principu (staci calcium laser skin google)
mackal
Na tom ukládání vápníku ve tkáních a AGA asi něco bude. Před několika lety jsem měl ledvinový kámen (klasického složení - tedy calcium oxalát). Kromě toho mi byla diagnostikována hyperkalciurie (vylučování vápníku močí) a hyperurikémie (vysoká hladina kyseliny močové - náběh na dnu). Další zajímavostí je, že při vyšetření na CT byly pozorovány tzv. flebolity (zvápenatělé tromby v cévách). Mimo jiné mi byl doporučen pyridoxin (vitamín B6).
Připojím ještě několik nesourodých myšlenek, tak jak jsem je různě vyčetl...
Na té hyperkalciurii se může podílet nízká aktivita štítné žlázy - je třeba doplňovat jód (kelp). Vápník v těle je, ale je biologicky nedostupný. Vlastně působí jako toxický materiál (tvoří různé usazeniny). Hořčík pomáhá udržovat Ca v roztoku (proto je asi dobrý ZMA). Navíc se jedná o cheláty Zn a Mg, pro navázání vápníku jsou nutné chelační komplexotvorné látky EDTA. Není mi jasný vztah vápníku a vitamínu D - ten může být ve velkých dávkách toxický (rybí tuk). Toxicitu vitamínu D snižuje retinol (viz pozitivní účinky retinu), a při velkém přísunu vitamínu D je nutný také velký přísun vápníku.
Souhlasím také s tím, že AGA je opravdu komplexní problém, který má mnoho příčin. Osobně si myslím, že je jasná souvislost s inzulínovou rezistencí (která se dále projevuje nízkou hladinou HDL a vysokou hladinou VLDL). Důležité je, jaký je kdo metabolický typ, tedy biochemická individualita. Pro někoho může být něco lék a pro jiného to samé jed.
Důležitá je acidobazická rovnováha. Např. kyselina citronová je (paradoxně - jedná se o kyselinu) výborná pro zásadité prostředí v těle. Doporučuje se citron do vody po ránu. Na druhou stranu kyselina fosforečná je silně kyselinotvorná (je mj. v cole), fosfor (tavené sýry, mléčné výrobky, pivo) snižuje propustnost cévní stěny. Cukr narušuje poměr vápník/fosfor. Alkalizační léčba se provádí mj. pomocí hydrogenuhličitanu sodného nebo citrátovou směsí. Na trhu např. lze koupit kreatin (pozitivně hodnocen) citrát (doporučeno na svaly).
Ještě bych rád zmínil, že pohyb je velmi důležitý - zejména silový trénink. Že hladovějící organismus (viz warrior dieta) má jiné metabolické dráhy než organismus po jídle.
Dále jsem četl o syndromu MIAC (malnutrition, inflammation, atherosclerosis, cacification), kde se uvádí, že má negativní vliv na mikrocirkulaci krve.
Je to trochu chaos, ale dá se říct, že co je dobré pro srdce, cévy (řídká krev - viz heparin)mělo by být dobré i pro vlasy.
Zero2zero
Zdravim

neviem ci sa tu uz o tom nahodou nepisalo, ale objavil som studiu, kde sa hovori o obsahu DHT v kravskom mlieku pri priemyselnom chove
http://www.cure-guide.com/Natural_Health_Newslette r/Milk_and_Acne/milk_and_acne.html
kokotar
Mackal

super post

vitamin D je nutny pro absorbci vapniku - jeho dostupnost v letnich mesicich pomoci slunecniho zareni je hlavni duvod, proc vlasy padaji nejvice v zime a zacatkem jara, kdy telo ma vitaminu D nejmene
Barča
kokotar

Tak podle toho co píšeš na IH foru (mimochodem je to dost zajímavé) by alespoň částečně mohl pomoct i Biohar, který obsahuje kyselinu hyaluronovou a snad i ten aminexil ne?
mackal
Tak jsem přemýšlel o tom vápníku atd. a pročítal net a rozhodl jsem nepřiložit ještě pár polínek do ohně na toto téma…
Poněvadž na sobě nepozoruji symptomy předávkování D-čkem, budu ho asi opravdu mít málo. Nikdy jsem se neopaloval – ve vztahu k vlasům to je zřejmě chyba. Když nad tím přemýšlím zpětně, tak skutečně je pravdou, že na podzim (cca říjen/listopad) jich mám nejvíce – zdají se silnější a zdá se že raší nové kolem stávající vlasové linie. IH nově doporučuje co nejbohatší zdroj vitamínu D.
Načtené info: UV záření proměňuje podkožní cholesterol na vitamín D (= dvě mouchy jednou ranou). Nedostatek D-čka se projevuje krátkozrakostí, ochablostí svalů, ztuhlými klouby, hemoroidy . Nechci se chlubit – ale vše „mám“. Dále je důležitá aktivace vitamínu D v ledvinách (ledviny dle čínské medicíny mají přímou souvislost s vlasy). Trochu mě zmátlo, že se uvádí, že vyšší dávky vitamínu D vedou k zavápnění cév.
Co se týká vápníku. Nikdy jsem nepil mléko – to už asi na stará kolena nezačnu, ale nějaký zdroj/zdroje vápníku musím vymyslet (vypadá to mj. na tvrdé sýry).
Načtené info: Klíčová je homeostáza, resp. spíše homeodynamika vápníku. Zvýšená koncentrace Ca v plazmě souvisí s: hyperfunkce nadledvinové kůry, poruchy metabolismu vitamínu D, deficit Mg, deficit B6. Pojmy: kaskáda vzniku volných radikálů – peroxidace lipidů – ničení buněčných membrán – zvětšení propustnosti pro vápník. Příliv kalcia do buňky – amyotropní latraální skleróza. Kalcifikace kůže, spojivek, okolí kloubů. Zajímavost: státy s největší spotřebou vápníku mají největší výskyt osteoporózy. Seanol (cava ekclonia) mj. vychytává vápník. Laktoferin (v kolostru, syrovátka) vychytává Ca2+, pomáhá pro pevnější kosti. Žluté zuby značí také nadbytek vápníku - pomůže citron (citráty), ale nedoporučuje se.
Bruce Willis
mackal
No a vedel by si to vsetko zhrnut do dvoch viet, co by si teda teoreticky odporucal: vela dobreho vapnika+vela vitaminu D, alebo menej vapnika a vela D??
mackal
Bruce Willis
No, jak to říct jednosuše. Prostě metabolismus vápníku musí být OK - není to jen otázka kolik Ca a kolik vitamínu D. Např. vláknina zhoršuje vstřebávání vápníku tím, že zrychluje průchod střevy. Biologicky neaktivní vápník je třeba zase uklidit z těla - nejlépe vyvázat do komplexů - proto asi ten trend s jablečným octem. Jak psal kokotar, dobrým zdrojem vápníku je maca, dále je důležitý hořčík, proto mickey a další berou ZMA, IH doporučuje dávky vitamínu D kolem 2000 IU/den, lze určitě doporučit přiměřené opalování (opalováním se nelze předávkovat D-čkem).
Prostě metabolismus celkový (nejenom vápníku) musí být OK. Dá se ovlivnit složením stravy, časováním stravy, kalorickou hodnotou, cvičením a potravinovými doplňky. Já osobně jsem si až dosud myslel, že potravinové doplňky hrají klíčovou roli, ale bez cvičení, celkově nižšího kalorického příjmu a řízeného hladovění to prostě nepůjde.
Myslím, že každý by si měl pokud možno nechat vyšetřit krev, moč atd. - jedná se jak o hladinu hormonů (testosteron, DHT, adrenalin, ...), tak o vyšetření ohledně cholesterolu (celkový, HDL, LDL, VLDL, ...), dále ohledně inzulínové rezistence (cukr, inzulín, ... - jedná se o celý soubor hodnot), plus další ukazatele, ke kterým se dostanu.

Když se vrátím k tomu, co vím o svém metabolismu - vysoká hladina kyseliny močové. To je de facto důsledek zvýšeného katabolismu bílkovin. To zase bývá důsledkem stresu a může to vést ke snížené koncentraci albuminu (hypoalbuminemie). A tím se dostáváme k volným radikálům. Většina doporučení IH není nic jiného než boj s volnými radikály. Proti nim můžeme bojovat přes enzymy - superoxiddismutáza, glutathionperoxidáza a kataláza nebo přes scavengery - vitamín E, vitamín C, beta-karoten a thioly (cystein a albumin). A právě albumin hraje roli v chelaci volných iontů Fe+ a Cu+ (železo je velice silný oxidant - dost se podceňuje). Takže pokud máte nízký albumin, není něco v pořádku. Dalším biomarkerem oxidativního stresu je malondialdehyd (vliv na trombin a fibrinogen) - pokud je vysoký, je tu problém.
Kromě inzulínové rezistence existuje také tzv. leptinová rezistence - receptory jsou necitlivé na leptin. Ty je způsobeno tím, že tělo netráví žádný čas v kalorickém deficitu. A dá se odstranit jednak tím, že navodíme kalorický deficit - dlouhé pauzy mezi jídly apod., ale také pokud 1x týdně uděláme "přejídací den". Leptin je zvýšený u obézních lidí, ale pozor - nebezpečná je také skrytá obezita. Např. v mém případě při výšce 177 cm a aktuálních 72 kg je BMI cca 22 - 23 (tedy OK), ale % tuku v těle mám vysoké - 26%, typ postavy 8 - nemám téměř svalovou tkáň, ale hlavně tukovou. A právě tuková tkáň je aktuálně cílem mnoha zkoumání. Vede k hyperaktivaci imunity - odolnost zejména vůči virózám (mohu potvrdit - neměl jsem nikdy chřipku, opar, apod.). Tato imunita ale současně znamená vyšší obsah volných radikálů v těle - které na jednu stranu brání infekci (napadení zvenčí), na druhou stranu poškozují organismus zevnitř.
Na závěr taková malá úvaha o somatotypech, metabolických typech a jejich sklonu k AGA. Vynechám ty, kteří zpravidla dědí extrémně rychlou AGA přes otce a v 25-ti letech mají téměř koleno. Zaměřím se spíše na to postupné plešatění, které si myslím souvisí s životním stylem a můžeme ho ovlivnit. Takže, ten kdo má AGA, má většinou současně i výraznější ochlupení těla, výraznější vousy, tedy vyšší hladinu testosteronu (resp. i DHT). Výjimkou jsou však ti "chlupatí", kteří mají svaly. Ti AGA zpravidla nemají. To znamená, že druhým faktorem je metabolismus. Kdo má pomalý (nemá svaly, spíše tuk) a má geneticky vyšší hladinu testosteronu, bude mít problém. Jedinci, kteří mají svaly (cvičí), mají i lepší kloubní pohyblivost - mj. důkaz o lepším metabolismu vápníku. Archetyp muže s pleší dále obvykle nosí brýle (je krátkozraký), to souvisí se zpravidla introvertní povahou, sklonem k neurastenii, úzkostem. Pokud je u něj nadměrný kalorický přísun, tvoří se mu ještě bříško - androidní typ obezity. Zpravidla má také tenké ruce a nohy (tuk odsud se redistribuje jednak do oblasti břicha, ale také se může vytvářet tzv. bůvolí hrb).
Není třeba nad zděděnou vysokou hladinou testosteronu plakat. Jak píše IH, testosteron je "přítel" - chrání nás před projevy stárnutí. Pokud jej (i my s pomalým metabolismem, ke kterým se počítám) dokážeme využít ve svůj prospěch a zabráníme správnou životosprávou v jeho otočení se proti nám, pak máme vyhráno (nejen s vlasy).
aneken
mackal
Díky, Mačkale za podrobnosti. Vypadá to, že to do sebe pěkně zapadá. Jen přemýšlím, jestli je vršek hlavy podle této teorie zasažen vápníkem a tvrdne, v důsledku čehož tam přestává být vhodné prostředí pro vlasy, jak je možné, že tam nově nasazené drží.
Richard
mackal
Archetyp muže s pleší dále obvykle nosí brýle (je krátkozraký), to souvisí se zpravidla introvertní povahou, sklonem k neurastenii, úzkostem.


Jsem taky krátkozraký a všimnul jsem si, že většina plešatých chlapů nosí brýle na dálku. Je tu jistá souvislost, ale opravdu myslíš, že krátkozrakost souvisí s opvahou? Myslíš, že introvertní povaha poškozuje oči?
lukso
Mackal
Super post. Čo tieto nové poznatky pre Teba prinášajú do praxe? Obmedzuješ mliečne výrobky?
twisp
mackal
Vynechám ty, kteří zpravidla dědí extrémně rychlou AGA přes otce a v 25-ti letech mají téměř koleno


co to je zase za bludy babkz korenarky a domacich lecitelu?


copak ono je vice druhu AGA? primo AGA se dedi pouze pres matku. mozna si mel na mysli jine priciny napr. kvasinkovou infekci apod.
mackal
aneken
To je spíš otázka na ty, kteří provádějí transplantace. uvádí se, že vlasy po stranách a vzadu mají geneticky sníženou citlivost na DHT. Každopádně při transplantaci se dělají štěpy, takže se přenáší vlasová folikula i s mikrookolím, tedy nic se "nesází do vápníku".
richard
To, že krátkozrakost souvisí s povahou je dokázané. Nejčastěji se objevuje v období puberty. Je to určitá obrana mozku - člověk nechce vidět, co se děje kolem něho. A co člověk nevidí, srdce nebolí.
lukso
Poněvadž v podstatě žádné nekonzumuji, tak také žádné neomezuji. Spíše uvažuji o jiných zdrojích vápníku - tvrdé sýry, bylinky (maca, ...), zelenina. Hlavně ale chci zapracovat na homeostáze vápníku cvičením (posilováním).
twisp
Jsou rodiny, kdy děda, otec a syn mají silnou AGA, všichni již kolem 25-ti. Těm podle mě dietní opatření nepomůžou. To jsem měl na mysli, nic víc, nic míň.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 23 . 24 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Mickey - můj nynější režim

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání discussion forum software miniBB™ © 2001-2025  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2025