Štítná žláza - Diskuze Více vlasů.cz (1)

Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Štítná žláza

Autor Štítná žláza
tyna228
Vypadavají prosím někomu vlásky z důvodu štítné žlázy?
Mně totiž padají už šíleně dlouho, a tváří se to jako AGA(ztenčení vlásků,výpadek zejména na temeni) ovšem hormony (testosteron,..) jsou v pořádku, takže by to AGA přece být neměla ne?Byla mi zjistěna trošinku zvýšená ŠŽ, a v centru zdravých vlasů mi řekli, že je to z toho, ale nemá smysl to léčit protože jsem mladá a že to určitě přestane, ale už to začíná být tragické.

PROTO PROSÍM TY, KTERÝM VYPADÁVAJÍ Z DUVODU ŠŽ, ABY MI NAPSALI JAK TY JEJICH VLÁSKY VYPADAJÍ..DĚKUJI MOC.
Alyx
Již dlouho chci napsat svoji zkušenost s padáním vlasů související se štítnou žlázou, tak to s dovolením napíši sem.
Již asi třetím rokem se léčím s autoimunitním zánětem štítné žlázy (snížená funkce) a beru Euthyrox. V létě a na podzim 2012 mi začaly hrozně padat vlasy a to i když jsem měla hormony v normě. Byla jsem z toho opravdu nešťastná a přemýšlela jsem s čím to může souviset. Vyloučila jsem stres a androgenní alopecii a zbyla mi ta štítná žláza (asi za to můžou protilátky, které v krvi jsou i když se srovnají hormony). A na internetu jsem hledala jak podpořit svoji štítnou žlázu. Dočetla jsem se, že činnost štítné žlázy harmonizují aronie a tak jsem si je koupila sušené (prodávají se na čaj) a jedla je intuitivně dle chuti (cca 20bobulek denně). Asi za týden jsem pozorovala, že mi vlásky padají podstatně méně a za nějakou dobu už to bylo v normě. Těžko se mi tomu věří, ale asi to musí být aroniemi, když mi před tím vlasy padaly měsíce a pak najednou za týden padat přestávaly.
Budu moc ráda, když to ještě někdo vyzkouší a napíše svoji zkušenost. Každopádně jsou aronie zdravé a finančně vás nezruinují. Sáček 50g stojí ve zdravé výživě od 20 do 30Kč.
pepi2
Ahoj hlásim se do klubu taky štítná žláza cca 10let a na hlavě skoro nic.Taky mám autoimunitní funkci beru euthyrox100.a i když mám hladiny ok pořád padaj!Zkoušela jsem vše přestala jsem brát antikoncepci aby těch hormonů nebylo moc přestala jsem kouřit vyzkoušela šampony a vitaminy všeho druhu ale bez většího uspěchu.Už jsem uplně nakrátko a vypadá to že mě čeká paruka.Dr mi tvrdí že když jsou hladiny v normě tak to nemá na vlasy vliv ale já tomu nevěřím hlavně u té autoimunity si tělo vytváří protilátky proti ŠŽ takže je to neustálý boj těla s něčím
Jana007
Ahoj dámy štítařky
jakobyste mi mluvily z duše.
Jak jsem tady již někde dříve psala, tak se léčím na sníženou fci štítné žlázy (asi autoimunitní fce). asi 10 let jsem měla stav hormonů lehoulince nad normou pro sníženou fci a ztenčovaly se mi vlasy, byla jsem unavená a tak jsem vyměnila doktora endokrinologa. Nový doktor mi okamžitě před 4 lety nasadil euthyrox a to byla jízda. za 14 dní mi vypadla 1/3 vlasů, pak pomaličku dorůstaly, ale opět se ztenčovaly nadále. Před půlrokem jsem euthyrox vysadila s tím, že začnu s alternativní léčbou. No zatím zůstalo jen u přání Jsem stále unavená bez energie a přibírám (62 kg/162cm). Je ale možné, že u mne za to ztenčování vlasů může permanentní stres, kterého se nemohu zbavit. Takže chci zkusit:
1. jogu (min. svíčka je výborná pro štítku, 3x denně 3 minuty),
2. rubbing nails (tření nehty o sebe asi 2x denně po dobu 5 min., prý jsou pod nehtama reflexní body váčků vlasů - nebo tak nějak. Na zahraničních forech je toho hodně.
3. derivační koupele
4. srovnat nadledvinky - ty jsou zodpovědné za hormonální hladinu a stres (vitamín B5 250mg, ashwaganda)
5. játra a ledviny - dieta (zruším 3 kávy denně, omezit cukry, tuky, mléko, zkusím 3 dny vydržet jen odšťavovat zeleninové šťávy..)
6. zkusit očistu střev (bojím se však
7. POZITIVNĚ MYSLET

Stav štítné žlázy souvisí celkově se stavem celého metabolismu, takže je třeba to řešit asi takto celistvě. Zatím se bojím nasadit minoxidil - nebo máte někdo s tímto zkušenost?
Zatím stav vlasů maskuji příčesky, takže si lidé myslí, že je mám jen velmi jemné, ale sama vím, že je za 5 minut 12. Pořád si říkám, že kořínky jsou ještě funkční, ale už mi rostou takové chloupky místo vlasů. Nevím, kam se mám pro radu obrátit. Endokrinologové tvrdí, že štítka stav na vlasy nemá a kožní mi po testech řekla, že si mám koupit vitamíny, že jinak neví.
goldhelen
Zdravim
Taky mam štítnou žlázu,beru euthyrox 100 a na hlavě mam jen čtvrtku vlasů.Trichologové tvrdí,že je to po lécích a doktoři tvrdí ,že to neni po lécích.Každopádně když jsem něměla štítku,vlasy jsem měla nádherný do pasu...teď už mi prosvítá kůže.Záčínám brát aronii,jak píše Alyx...Snad mi to pomůže...budu ráda když odepíšeš jestli to opravdu pomohlo a pomáhá až do teď...jinak se z toho už zbláznim.Chodim k tricholožce,příští pátek mě čeká kontrolola,ale dnes po umytí katastofa...je to hrozný...vim,že se bez vlasů dá žít,ale pro každou ženskou je to strašný.
lollipop
Ahoj Helo,
já jsem brala od 17 let (nyní mi je 27) denně euthyrox 25 mikrogramů. Poté jsem četla v jedné mé knize o salátech, že je v mrkvi obsažen thyroxin, tak jím denně 1 mrkev a už rok a půl neberu prášky a výsledky mám v normálu. Tobě, ale vzhledem k tomu jak bereš vysokou dávku - předpokládám, že 100 mikrogramů, nedoporučuji vysadit euthyrox, každopádně brát euthyrox a k tomu si dát denně 1 mrkev by jsi, pokud chceš, zkusit mohla. Pozor ale, častá konzumace syrové mrkve ve velkých dávkách dráždí játra, takže je dobré denně jíst menší mrkev než nějakou velkou. Ale přesto, že doufám mám štítku v pořádku, mi vlasy dál řídnou, ale
u mě to asi bude zřejmě nedostatkem kyslíku v krvi, jak se poslední dobou ukazuje. Přeju uzdravení brzké a co nejvíce vlasů, aby se ti vrátilo, sama vím jaké to je, na základce mi všichni vlasy záviděli, měla jsem je opravdu nejhustější ze třídy a přezdívku ,,vlasatice" a teď nemám snad ani 20 % původních vlasů.
goldhelen
Ahoj
Moc děkuju za odpověď...já teď zkoušim tu aronii a mrkev si k tomu taky teda dam...já jdu teď v pátek na kontrolu k tricholožce,vlasů mi vypadalo opravdu hodně...já jsem měla vlasy taky nádherný ....Co dělat s tim,že vlasy padají po těch lécích???Přece na to musí něco být,jsme v moderní době,tak mi přece do budoucna nebudou řídnout a řídnout,kořínky totiž časem odumřou..navíc jsem kadeřnice a je to moje povolání a můj koníček...pro mě je to teda hrozný...jsem hotová..padají i ty 10 cm krátký..nestíhají mi ani dorůst..to je průser....já klidně dam x tísíc,ale ať už mi někdo pomůže...
lollipop
Ahoj,
jak píšeš k těm lékům, tak když ti štítku zjistili, tak ti už v té době vlasy řídly? Nebo to fakt začalo teprve až jsi začala brát euthyrox? Mně totiž přišli na problémy se štítkou, protože jsem šla za obvoďačkou a stěžovala si, že mi začaly řídnout vlasy, tak mi vzali krev a zjistili štítku. Jinak vím asi jak se cítíš, ono přijít o vlasy není nějakej závažnej zdravotní problém, ale psychický to může být velkej dost, mě vždycky vlasy utvářej vzhled a nevím, co si počnu, jestli o ně přijdu úplně. Přeji hodně sil a chápavého, ohleduplného partnera, myslím, že to je pro ženu v téhle situaci ta nejlepší psychická podpora, já naštěstí zatím takového mám.
goldhelen
Vlasy mi padají až po euthyroxu...bohužel u mě vlasy taky dělají hodně...musí přece něco být...to přece neni možný,aby lidem co mají štítku a hormony v normě vlasy vypadaly...já budu hledat všechno možný,klidně dam x tisíc,ale nechci přijít o svoje vlasy časem.. mam v monželovi oporu,ale stejně je to těžký..sebevědomý klesá,pak koukam po holkách který mají krásný vlasy jako jsem měla já a je mi na nic...
lollipop
A jakou máš příčinu nižší funkce štítné žlázy, řekli ti to? Moc ráda bych ti pomohla, sama mám ale zdravotní problémy a čeští lékaři mi zatím moc nepomohli. Pokud máš nějaké známé či příbuzné v Německu, tak bych to zkusila tam, četla jsem už příběhy lidí, kdy jim tady lékaři nepomohli, ale v Německu ano.
goldhelen
Mam autoimunitní zánět štítné žlázy-funkce snížená..beru euthyrox 100..vlasy mi padají z hormonální příčiny,tricholožka mi řekla,že doktoři nikdy neodhadnou kolik hormonů člověk má mít,proto se mi udělali mazotoky-zvýšená produkce mazové žlázy,to mi ucpává kořínky a vlasy jak nedýchají tak vypadnou...mam rodinou známou v Německu...Já to nechci zakřiknout,ale dnes je to s tim padáním trochu leší,uvidim zítřejší mytí...jinak tricholožka mi taky řekla, že se to o něco zlepšilo,ale může to taky trvat rok až rok a půl,tak to budu do té doby plešatá.Stále beru aronii,pak mladý ječmen a chlorelu...a věřim tomu že to bude lepší...nic jiného mi ani nezbývá...pokud přestanou a bude to v normě,napíšu.
Doris
Zdravím Vás všechny. Dnes jsem zasedla k počítači, abych se podívala, jestli ostatním slečnám a paním užívajícím Euthyrox také padají vlasy, byť to dle tvrzení mé lékařky nemá souvislost. Našla jsem toto vlákno a úplně jsem se zděsila. Také mám autoimunitní zánět. Euthyrox mi byl nasazen přesně před 44 dny a co se se mnou, resp. s mojí hlavou od té doby děje, to fakt není normální. Ale stále jsem se chlácholila tím, že je to určitě přechodné, než si tělo zvykne a vychytá se dávka. Jak vidím, bude to běh na velmi dlouhou trať a s nejistým výsledkem. Docela šok se v 25 letech rozloučit s dlouhými hustými vlasy. Hned poběžím pro aronii. Byla mi také doporučena kniha Tao zdravého stravování, tak třeba v ní najdu nějakou inspiraci a potom se s Vámi podělím. Velmi mě mrzí, že při léčbě jednoho problému vzniká další. Opravdu začarovaný kruh. Všem držím pěsti.
goldhelen
Ahoj
Nechci tě strašit,ale já mam třičtvrtě původní hustoty pryč...půlka mi odešla když mi nasadili euthyrox,ale vypadali až tak po 4 měsících a další čtvrtka z mazotoků,ty už dle tricholožky nemam a vlasy padají dál,ale mam jedno veliké podezření..asi to dělá antikoncepce i ona mi to potvrdila a řekla mi ať k ní vezmu příbalový leták,tam mi potom našla, že je napsaná ztráta vlasů..takže dnes si mam vzít správě prášek,ale já ten humus už nechci...ty jí bereš???Pokud jo tak bych jí vysadila je to humus do těla..
goldhelen
Http://www.vicevlasu.cz/dlouhodobe-padani-vlasu-4- 1568-0.html

přečti si co píše Philogia
Doris
Antikoncepci dobírám poslední plato a asi ani nedoberu. Už v létě jsem se rozhodla s tím seknout, protože mi odrovnala cevní systém a jsu přesvědčená, že to není nic dobrého. To mi to trvalo! Vím, že se po vysazení brutálně osypu a k tomu ty vlasy po tom Euthyroxu... No nic...léčím se s léty, kdy jsem byla mladá a pěkná holka. Jsem z Brna, tak se aspoň poohlédnu po nějakém trichologovi...
goldhelen
Jojo antikoncepce je svinstvo,může způsobit ty mazotoky co jsem měla já a to pak padá při mytí i 500 vlasů,prostě maskr.Já teď užívam gynex, abych předešla tomu co čeká holky po vysazení antikoncepce..snad mi to teda pomůže...co jsi měla za antikoncepci já užívala yadine a tady na DV psala jedna slovenka, že přišla o vlasy kvůli yadine..no a já jí brala 11 let...
goldhelen
Jinak aronii taky užívam,zatim to nepomohlo protože nejspíš za to může ta antikoncepce.
Doris
Beru 7 let Jeanine, předtím necelé 3 roky Mercilon. Včera jsem dokonce počítala, kolik vlasů mi zůstalo v sítku po umytí vlasů...došla jsem k cca 450 a to nepočítám, co z hlavy vyčešu ráno a co vytahám během zbytku dne. Mám je všude a přítel říká, že jsem horší jak mít doma smečku línajících psů. Směje se, že mi koupí paruku a říká ať se netrápím, ale mě do smíchu moc není. A děkuji že jsi zmínila Gynex, protože se taky chystám si jej pořídit. Snad bude mít pozitivní vliv i na mě. Užívala jsi ho před vysazením antikoncepce nebo až po?
goldhelen
Teď Gynex beru po vysazení,ale jak říkam..dnes jsem si měla spávě vzít ank.takže jsem na začátku vysazení,ale mohlo by se předejít gynexem těch brutálních nežádoucích účincích...jinak to co píšeš 450 je hodně..pokud se ti vlasy začali mastit víc než dřív a vlasy mají na konci takovou větší bambulku tak by jsi mohla mít i to co já....mazotoky a když se to neřeší tak to cca za 5 let vede až k plešatění,hlavně na místě kde je to vidět-ve předu...pokud si chceš se mnou psát klíďo můžeme přes mail.
Doris
No co se týče mazotoku, tak je to pořád stejný..nepozoruji zhoršení. Jen prostě lítají ven jeden za druhým, dokonce i ty kraťounký nově vyrostlý. Přes prázdniny až do teď zobu Methionin, protože jsem měla v květnu státnice. Z toho školního stresu mi vždycky trochu víc vlasů vypadalo, tak jsem to chtěla podchytit. Ale teď rezignuji na všechny odzkoušené doplňky stravy, protože vidím, že tělo to stejně nepobírá.
goldhelen
Mě bohužel taky padají krátké 10ti cm vlasy,to je hodně blbý...způsobují to léky na štítnou žlázu.jinak já se léčim druhým rokem,koncem října jdu na kontrolu..a chtěla byh strašně moc,aby se mi to tak zlepšilo,že by mi ty léky vysadili... mohla by mi k tomu pomoc ta aronie,ten gynex pak ještě beru chlorelu a ječmen a teď ještě Kyani-tojúhelník zdraví...je to všechno hodně zdravý,očištuje to střeva a detoxikuju celej organismus,ale tyhle věci trvají dlouho.Stojí to hodně peněz..v podstatě veliká část mojí výplaty jde na tyto věci,ale pokud mi to pomůže tak to stojí za to.
goldhelen
Bohužel methionin mi nepomohl...teď mi jich padá míň,ale pořád to neni v normě.Ale já věřim tomu že to přestane...já jsem na tom byla i jednou tak špatně z těch vlasů,že mě málem odvezli...vlasy mam ráda od malička,jsem kadeřnice a tu práci miluju.
goldhelen
Ještě jedna věc...znam spoustu lidí co berou letrox,maji stejnou diagnozu jako já a vlasy padaly pouze než se jim ty hormony srovnaly...takže já asi budu chtít změnit lék,protože po tom euthyroxu prej padají víc lidem...
Doris
No tak to máš teda výborný. To je mi fakt líto. Ale nebudeme klesat na mysli. Moje nová lékařka, co se zabývá taky čínskou medicínou říkala, že se s tím určitě dá něco dělat...budu dělat všechno možný, jen ať můžu časem Euth. vysadit. Moje vlastní tělo proti sobě samo bojuje, tak mu musím pomoct a doufám, že to půjde přírodní cestou. Klidně mi hoď do zprávy tvůj email a můžeme si předávat zkušenosti a výsledky.
goldhelen
OK.máš SZ
goldhelen
Tak na 90% mi padání vlasů způsobila antikoncepce,teď neberu a je to o hodně lepší..ráno vyčešu tak 10 vlasů a přes den ještě tak dalších 10 vytaham...dřiv to byla i stovka vlasů denně.Uvidim zítřejší mytí...jinak jsem šťastná protože jsem přišla o šíleně vlasů..teď je budu pěstovat a chci docílit dýlky ,kterou jsem měla před padáním vlasů.
lujz
Zdravím, plody z Arónie skutečně pomáhají upravit funkci štítné žlázy-ať už je snížená nebo zvýšená...jen je potřeba užívat je dlouhodobě - aspoň 4 měsíce.Ale nemusí to být jen Arónie sušená- výborná je i šťáva, víno, nebo džem. A působí nejen na štítnou žlázu , ale i na problémy se žaludkem , má spoustu vitamínů-mrkněte sami-informací je na nettu spousta.
A výrobky z ní jsou navíc chutné, já si ji pěstuji na chalupě jako keř, ale viděla jsem i stromky kolem cesty, tak si je tam chodím trhat a letos prvně začnu dělat zásoby na zimu...také jsem to dřív neznala-tak nesmutněte a vyzkoušejte
goldhelen
Lujz
Ahoj,pomohla ti aronie i na padání vlasů???
Jana007
Ahoj, tak jaké je zlepšení?
Pozorujete po té Aronii nějkaký zvýšený růst - tedy pokud ji stále zobete?
Já chci začít jíst kokosový olej - denně 3 lžíce. Kokosový tuk prý pomáhá aktivovat štítnou žlázu.
Bohužel nevím, jak to sníst, protože sám o sobě chutný zas tak není. Tím, že chci zkusit bezlepkovou a bezmléčnou dietu nemůžu ho zamíchat do jogurtu. Musíme to vykoumat.
jinak jsem přestala jíst euthyrox, dle lab. výsledků u praktického lék. mám hraniční výsledky na hypo, takže snad je šance ji alternativně upravit. Jak jsem teď četla na internetu, tak je u léčby ŠŽ nejdůležitější, jak si syntetický hormon T4 poradí s přeměnou na T3 hormon, který máme v těle. Když má člověk nějaké jiné problémy, tak mu synteticky dodávaný Letrox či Euthyrox zcela nepomůžou. Nejhorší je to, že ti endokrinologové sami neví co s tím a na otázku, zda má ŠŽ (a její léčba) vliv na vlasy mi 2 řekli, že né! Taková kravina že? Takže pokud mi Euthyrox spíše rozhodil vlasy, tak chci zkusit tu bezmléčnou a bezlepkovou dietu, dodávat nějaké vitamínky a kokosový olej. Nechce to také se mnou někdo zkusit?
goldhelen
Ahoj,opravdu na tom něco bude..mám podezření na celiakii...ta mi nejspíš zapříčinila autoimunitní zánět štítnět žlázy... držím teda bezlepkovou dietu,je mi lépe a vlásky taky lepší...teď jsem zjistila ze mi nedělají dobře mléčné výrobky...mě z vlasama pomohla tricholožka ale ještě to padání nebylo v normě tak mi řekla že podle příznaků mám celiakií ať držím dietu a že se to projeví i na vlasech.. sice to držím jen chvilku,ale hned to na sobě cítím.
. 1 . 2 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Štítná žláza

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022