Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Transplantace bez finu/ názor?

Autor Transplantace bez finu/ názor?
hořícíkouty
Zdravím, uvažuji o transce, ale nelíbí se mi představa muset do konce života užívat nějaký prepárat, nebo preparáty, navíc ani nevím jakou budu mít toleranci a třeba to nebudu snášet..
Moje situace: Je mi 24, 25 bude příští rok. Kolem 18ky zhruba začala ustupovat linie vlasů, teď mám kouty a řidší vlasy na temeni, i když mám celý život vlasy jemné, vzadu a po stranách mám hustější než na temeni a řekl bych že mám dobrý donor. Co se týče genů, můj 56 letý otec má jen kouty, kolečko se mu zatím neudělalo a nevypadá že by plešatěl, a to vlasy moc neřeší a nežije dvakrát zdravě, dědovi je přes 80 a má už vertex pleš, ale po stranách stále vlasy má,
z matčiny strany už je děda po smrti, ale kolem 50-60 ti let, než zemřel tak měl podle fotek kouty ale jinak dost vlasů. Dalo by se podle zázemí předpokládat, že pokud absolvuji transplantaci a nebudu brát fin, bude to v pohodě? Chápu že záruku na stopro nikdy mít nebudu, ale chtěl bych jen udělat transplantaci a používat kofein šampóny a třeba semtam koupit nějaký aktivátor nebo vitamíny.. Případně třeba zajít jednou za čas na prp, pokud bych si všiml výraznějšiho padání, a když by se mi začlo kolem 50ky dělat kolečko, možná bych to neřešil už ale teď bych vlasy zase chtěl, krom toho že mám kouty a řidší temeno, mi vlasy nějak hodně nepadají, nemám chomáče v hřebenu nebo ve sprše..
Předem díky za každej poznatek
Nastavajiciplesoun
Tak to je sranda jsme na tom na chlup stejně sem ve stejný fázy v 25ti a taky to začalo okolo 18ti. Taky nemám vlasy na polštáři atd prostě pomalý průběh. Říká se, že začít s finem co nejdříve je klíč, ale je to hazard což určitě víš . Musíš zkoušet různý dávky a najít tu nejvíce optimální pro tebe . Rád bych ti řekl jak tvoje alopecie bude s věkem progresivní , ale to ti neřekne nikdo . Existují lidé kterým se udělají kouty v mladí a maj je až do smrti.
Můj typ : Pozoruj to a pokuď například v 30ti to bude furt stejné tak pak bych zvážil transku bez finu a případně bych nechal zahustit ještě SMP. Kdybys byl týpek s agresivní alopecíí kde jdou vlasy do kopru do 5 let tak FIN je jediná možnost, ale takhle je asi zbytečné brát celý život finasterid a hazardovat abys měl co nejlepší vlasy.
Jinak co se týče toho co bys rád dělal po tranplantaci .
Vitamíny: Pokuď máš nějaký deficit tak si to nech napřed zjistit na krevních rozborech je zbytečné do sebe cpát něco čeho ve výsledku máš dost. D3 ale teď v zimním období doporučuju určitě.
PRP: Nevím jestli to funguje, ale asi nic nezkazíš , ale stojí to dost peněz.
šampony: Na kofein bych moc nekoukal. Jediný na co jsou studie je látka Ketocanozol. Obsahuje jí šampon Nizoral, ale to je to jediný co má. 1% této látky má Revita tu používám já a obsahuje víc věcí ale je fakt třeba to nechat na hlavě až 6minut aspoň.

A pokuď by ještě ve 30ti ty vlasy za něco stály možná bude na trhu breezula lék na alopecii takový FIN bez sides, ale to je spíš takové zbožné přání nás všech co tím trpíme.
hořícíkouty
Dík za názor, pokud to shrneme, je podle tebe teď na transku brzo? Já bych jí právě už docela chtěl, přemýšlel jsem tuhle nebo další zimu, chtěl bych si prostě ty vlasy užít v mládí co nejvíc...
Docela mě nakoplo i video s Dominikem Vodičkou co je podobně starý, a říkám si že když ten otec krom koutů má vlasů dost, budu na tom podobně a stačí transka a budu mít klid, případně kdybych měl v pozdějším věku kolečko tak nechám zahustit znovu, ale myslím si že v nějakém starším věku už to nebudu řešit, ale teď mi celkem negativně ovlivňuje život a to jak se cítím.
Peníze co stojí transplantace, pro mě taky nejsou drobáky a nechci je vyhodit, ale fakt věřím že když udělaj kouty a trochu temeni, tak se kolečko vzadu nezačne dělat než budu starej a věřím že až zase budu mít vlasy, tak mi ty peníze jako drobný přijdou.
Co se týče vitamínů dávám biosil, chci teď zkusit vlasové hnojivo a i šampon, jinak používám už pár let alpecin, právě bych fakt se chtěl vyhnout bejt závislej na nějakejch preparátech, spíš vsadit na životní styl aktivní
Nastavajiciplesoun
Tak pokuď ti jde o to užít si vlasy co nejvíc v mladí tak bež. Ale nevíš co se stane možná za 3 roky ti zůstanou jen ty transplantované vlasy a byli by to vyhozené peníze nadruhou stranu kdyby ti ty vlasy ve 30 furt drželi tak se říká , že v těhle letech už Alopecie na síle přidávat nebude a bude to mít ještě pomalejší průběh (Pokuď tim trpíš od 18 let). A pak bys měl jistotu , že ty peníze nebudou vyhozený . Ale vím co se ti honí hlavou a jak se cítíš taky zvažuju , že půjdu a taky se mi moc nechce brát FINESTERID.

Ale minoxidil by ti taky mohl přidat 2-3 roky.
tom305
hořícíkouty
Tak brzo by ani asi nebylo, ale musel bys k tomu začít brát fin (aspoň třeba v topikální formě), bez něj je to zkrátka určité riziko v takovýmhle věku jít na transplantaci, jelikož tam je vždycky vyšší pravděpodobnost, že ti vypadávání bude i nadále pokračovat. Kdybys chtěl vyloženě bez finu, tak počkej pár roků, až ti to více vypadá a až hlavně uvidíš že se to stabilizovalo - jenže to je bohužel zase zároveň i další a možná teoreticky i větší problém, že nemáš žádnou jistotu, že se ti to samo zastaví například řekněme na NW3, uděláš pak transplantaci a budeš mít vystaráno (což by byla asi nejideálnější možnost), můžeš taky klidně bez toho finu přijít o zbylé původní vlasy když bys ho předtím nenasadil a v nejhorším případě ti třeba nevystačí pak i donor oblast. Tohle se někdy holt bohužel těžko rozhoduje, to už je pak jen na tobě abys to celé co nejlépe zvážil a vybral si tu pro tebe nejlepší možnost.
Obecně když bys šel na transplantaci, tak ti doktor většinou stejně ten fin pak předepíše nebo alespoň nabídne, je to i mj. asi i v jejich zájmu vedle třeba nějaký možný spolupráce s výrobcem toho léku, jelikož ne třeba každý si uvědomí, že transplantace vůbec neřeší samotný problém s vypadáváním vlasů (jako naopak právě ten fin), tak aby pak neměli ti doktoři/klinika negativní hodnocení od nespokojených zákazníků, kterým za nějakou dobu vypadaly další původní vlasy a ta transplantace už neměla potom takový výsledek jako na začátku. Ale je vždy lepší pokud jsi rozhodnutý pro transplantaci ten fin brát aspoň třeba rok před ní, abys za prvé viděl zda ho budeš dobře snášet a hlavně i abys viděl, zda ti zastaví/stabilizuje vypadávání.
hořícíkouty
Jasný chápu, ale jsem k tomu taky podobně skeptický a viděl jsem někde že to mělo na někoho opačný efekt ale dík za tip, a myslíš že kdybych měl po transce a nedával nic, dá se to potom zachránit kdybych začal vidět že mi někde více padají vlasy? Kdybych to viděl že bych teprve pak koupil minoxidil, jinak mě přijde že ty kouty už mám stejný delší dobu, možná i od těch 18 se tolik nezměnily, hustota na temeni ano a chtěl bych ho také dohustit při zákroku.
No nedávno mě babka srovnávala s otcem jaký mam stejný kouty ale že se nemusím bát a dál to nepůjde, tak snad bude mít pravdu haha
Tome taky díky za info
Nastavajiciplesoun
Tome a ty bereš fin ? Mě štve, že u nás se prodává jen 5mg a s tím nejde pořádně experimentovat abych třeba z 5mg udělal 0,2mg tak bych se s tim musel furt srát a dělit to.
tom305
Nastavajiciplesoun
Beru něco přes cca 14 měsíců topikální fin 0.1% ale momentálně se asi chystám na přechod na 1mg Propecii a nejspíše nasadím k tomu už i minoxidil jakmile doberu poslední zbytek toho přípravku - jednak surovina pro přípravu topikálního finu má momentálně v ČR už delší dobu výpadek, tak mi ho v lékárně nemůžou připravit a taky upřímně nevidím nějaké zlepšení za tu dobu které by bylo nějak aspoň viditelné.
Jsem ale nicméně přesvědčen, že mi alespoň částečně zpomalil výpadek (zhruba tak o cca polovinu) - děda i praděda z matčiny strany oba bez vlasů už někdy v mladším středním věku a můj rodinný příslušník (bratranec, také stejný děda/praděda z matčiny strany) vypadávání nijak v podstatě neřešil za celou dobu a je na tom celkem znatelně hůř v porovnání se mnou (já to začal nějakým způsobem postupně řešit před cca 4-5 lety, nevím už přesně), jsem momentálně asi tak NW3 a on bude už tak o 1+ stupnici hůř a to je jen o rok a pár měsíců starší. Bohužel mi to celkově ale pořád řídne, tak chci i vzhledem k okolnostem vyzkoušet tu orální verzi, zda bude vidět nějaký aspoň trochu lepší výsledek než s tím topikálním.
Nastavajiciplesoun
Já to možná taky zkusím, protože já mam akné,mastnou pleť mastný vlasy pořád a četl jsem , že to způsobuje výsoký dht. Takže možná to prostě zkusím a kdyžtak přestanu. Jinak prej je nejlepší začít 3x týdně 1mg , ale to asi víš.
tom305
Nastavajiciplesoun
Dávkování, které by bylo nejlepší, je asi i dost subjektivní záležitost, jelikož každému bude vyhovovat/působit něco jiného, ale o dávkách 3x týdně 1mg jsem už také slyšel. Já každopádně mám v plánu začít nejdřív na 0.25mg asi obden pro svůj vlastní klid abych viděl, zda budu ten orální fin dobře snášet a následně bych po 1-2 týdnech postupně zvyšoval dávkování a rád bych se dostal třeba takto postupně na 0.5mg/den, jelikož bych rád viděl, jestli to takhle při půlené dávce bude mít nějaký efekt - jednak z dlouhodobějšího hlediska i kvůli financím, jelikož jedno měsíční balení (28 tablet) té Propecie mě vyšlo na skoro 2000kc, tak kdyby to u mě fungovalo při půlené tabletě a viděl bych nějaký výsledek, tak bych rád setrval u téhle menší dávky a nenavyšoval na celou tu standardní dávku. Dávat pak 2000kc měsíčně za jedno balení je celkem už trochu hodně
Nastavajiciplesoun
Já už jsem prostě unavenej z toho jak jak hafo lidí co píše , že maj side effects, přitom je to lék na prostatu kterej je předurčen k tomu aby se bral 5mg denně ! Prostě to vyzkouším sám já si prostě myslím, že lidi prostě sami sebe dokážou přesvědčit o tom, že když se ráno neprobudí nutně se stojákem , že za to může FIN. Já hodlám začít příští rok založím topic a budu tam dávat svoje poznatky co se zlepšilo dávkování atd. tak jestli budeš chtít tak můžeš taky přispět .
tom305
Nastavajiciplesoun
Souhlasil bych, hlavní je neupínat se na všechny ty hororový příběhy, taky jsem se jimi nechal ze začátku trochu ovlivnit a z toho důvodu jsem fin pořád jen odkládal, vedlejší účinky tam samozřejmě jsou (jako ostatně u každého léku) ale je potřeba si uvědomit ze všech těch klinických studií, že je to objektivně šance jen kolem asi 2-4%. Čili už se k tomu taky stavím teď jinak než z úplného začátku - hlavně nad tím zbytečně moc nepřemýšlet než by bylo zdrávo a zkrátka to prostě vyzkoušet s čistou hlavou bez předsudků a uvidíte, v nejhorším případě přestat můžete vždycky okamžitě.
Kontra12
Jak jsem už psal, hodně lidí co fin uživá bez problému bez žádných side effects tu ani nejdou, ba naopak, lidi co mají problém s finem, tak prostě svoji špatnou zkušenost napíšou. Je to jak, když si objenáš něco z e-shopu. Když ti něco příjde v pohodě, kolikrát ani nedáš kladné hodnocení, ale jakmile není něco v pohodě, napíšeš svůj problém a začneš to řešit. Jinak každý známý americký herec dle mého bere fin, v americe uplna normalka. Jinak koukam, že nejsem jediný kdo začínal na nizkých davkach typu: 0,50mg finu a postupně zvyšoval.. Taky jsem to tak udělal. Teď jsem se dostal na 1,25mg a nechám to tak. Dulezite je vydrzet a moc se nepozorovat. Hlava dokaze svoje.
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Transplantace bez finu/ názor?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání discussion forum software miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021