Vypadávání vlasů bez příčiny? - Diskuze Více vlasů.cz

Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Vypadávání vlasů bez příčiny?

Autor Vypadávání vlasů bez příčiny?
Lola30
Ahoj všem,

od srpna tohoto roku mi šíleně vypadávají vlasy - každé ráno při česání cca 100 vlasů, o umytí vlasů ani nemluvím - kolem 400 vlasů, ne-li víc.

Před rokem jsem vysadila HA a zhruba měsíc poté mi začaly vypadávat vlasy, po 2 měsících se to ustalilo a byl klid. Měla jsem po vysazení problém s cyklem, který se teprve v srpnu tohoto roku srovnal.

Byla jsem na gyndě na vyšetření a vše mám v pohodě vč. hormonálního profilu. Nechala jsem si spravit vyšetření i na DHT a ten mám taky hezky v normě.

Štítná žláza je také v pořádku - jak na ultrazvuku, tak i hormony.

Na odběrech mi zjistili, že mám anemii, skoro 2 měsíce beru železo na předpis. Ostatní vitamíny a minerály mám v normě, stejně jako krevní obraz.

Vypadávání vlasů mě nikdy netrapilo. Aktuálně mi vlasy padají po celém diametru, nové vlasy sice rostou ale také i vyúpadávají (všimla jsem si, že kolikrát na PC mám fakt malinkaté centimetrové vlasky).

Ani na lepek, ani na laktozu intoleranci nemám, nechala jsem se vyšetřit. Stravuju se celkem zdravě, přiměřeně sportuju a skoro vůbec nepiju alko. Vážím 54 kg, výška 171 cm.

Dělali mi ultrazvuk gastro orgánů a také na nic nepřišli. Celkově mě to gastro netrápí.

Doktorka mi řekla, že můžu teda do vesmíru, ale difúzní vypadávání vlasů prostě mám - 400 vlasů za umytí holt není normální.

Chtěla bych ještě dodat, že mám docela stresovou práci, která je sezonní. Sezona je cca do půlky června a zrovna 2 měsíce poté mi začaly brutálně vypadávat vlasy.

Prosím o pomoc/radu jak "zkušení", tak nezkušení, co s tím, kde mám začít - nechci skončit na psychiatrii kvůli blbým vlasům.

Všem děkuju a přeju hodně zdravých vlasů.
Lola
Coolica
Ahoj👋
Ta anémie pro nedostatek železa může být problém. Snad už se ti to zlepšuje. Pro mě byl stres v práci také spouštěčem padání vlasů. A je dost pravděpodobné, ze jsi měla dlouhodobě zvýšenou hladinu kortizolu a ten mohl rozhasit ostatní. Mě pomohlo zvolnění v práci😉hydrofilní kolagen, injekce Bepanthene a také přechod z vegetariánství na více bílkovinnou stravu živočišnou a hodně ovocnozeleninovych smoothie. To období bylo dost frustrující, protože i moje děti si všimly, že plešatím a ptaly se, jestli úplně vyplešatím. Okolí většinou taktně mlčí a když je člověk v zápřahu, tak si toho ani nevšimne nebo to začne brát jako normu. Každopádně se to hodně zlepšilo, snad najdeš příčinu nebo ti něco pomůže.🙏
Andreapokorna
Lebkoun
Lola30
sylvusee
Ono vypadávání vlasů můžeš mít i po očkování. Mně samotný začaly vypadávat právě po očkování. Myslela jsem nejdřív, že to je důsledek stresu, který opadl, ale vůbec. Ideální přestat používat klasický šampony z drogerie, kde jsou silikony a parabeny. Pak omezit nošení gumiček, žádný žehlení ani fénování teplým vzduchem. A podpořit to nějakým sprejem / tabletkami.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Vypadávání vlasů bez příčiny?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022